Almanca Aile Birleşimi

0

Dil Dünyası Yabancı Diller Okulu Almanya’da yaşamayı planlayan aileleri buluşturuyor. Dil Dünyası Yabancı Diller Okulu’nun uzman kadrosu ve sonuç odaklı yaklaşım ile Aile Birleşim Sınavı artık sizin için bir engel değil.
Ağustos 2007’den itibaren vize zorunluluğu olan ülkelerden aile birleşimi kapsamında Almanya’ya yerleşmeye gidecek eşlerin, henüz Almanya’ya giriş yapmadan temel Almanca bilgilerinin olduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Yeni bir düzenlemeye kadar, dil sınavından başarıyla geçme zorunluluğu yasal olarak geçerliliğini sürdürmektedir. Yeni bir düzenlemeye kadar Ankara’da, aile birleşimi kapsamında Almanya’ya gidecek eşler için sınavın yapılmasına şimdiye dek olduğu gibi devam edilecektir. Aile Birleşimi Sınavı içeriği şu şekildedir:

  1. Bölüm: Dinleme Bu bölüm 25 puan olup bir CD’de geçen 15 diyalogdan oluşmaktadır. Bu konular CD’deki 15 diyalog ve 3 seçeneğe sahip şıklı doğru yanlış şeklindedir. Konular, bir markette, otel ve motellerde, restaurantlarda, trende-istasyonlarda, alışveriş merkezlerinde, iki aile arasındaki bir toplumsal olayda, iki öğrenci arasında, bir partide eğlence merkezlerinde ve hayatın yaşamın tüm alanlarında geçebilmektedir. Bunların içerisinde saatler-sayılar-günler-aylar da konulara dahil olmaktadır. Bu diyaloglar içinden seçilen sorulardan cevaplar oluşturulmaktadır.
  2. Bölüm: Okuma-Anlama Bu konuda hangi kelimenin ve işlenmekte olan bir metnin hangi cümlesinin içeriği olduğu ve verilen şahıs zamirleri-nesne-tümleç-yüklemin-bağlaç ve eksik kelimelerin doğru yere yerleştirilmesi eylemidir. Ayrıca, anlama kısmında ise konuda geçen olayları iyice anlamak ve konunun altında sorulan soruları doğru cevaplayarak doğru cevabı bulup *çarpı koyabilmektir. Tabi ki bu da Almanya’da yaşayan insanların sosyal ve kültürel yaşamları ile iş yaşamları içinde geçen konuşmalar, diyaloglar ve yaşamda olan olayları kapsamaktadır. 15 puan yine 600-1000 kelime içinde işlenecektir.
  3. Bölüm: Yazma  A: Burada bir tabela şilt veya bir eczane, market, posta gibi iş yerlerinin açılış kapanış veya çalışma saat ve günlerini gösterir çizelgelerini anlayıp sorulan soruya doğru yanıtı verebilmektir.  B: Bir tatil veya rezervasyonlarda rezervasyon yaptırırken eksik bırakılan yerlere verilen eksik cümleleri yerine yerleştirmek ve doğru cevapla boşluğu doldurmaktır.  C: Verilen bir adresi bulmak ve onu doğru tarif etmek, bunlarda toplamda 25 puandır. Bunlar da günlük diyalog ve sosyal, kültürel ve iş alanlarında yine geçen olayları kapsamaktadır.

A: Bir Konunun Okunup Anlanması ve Boşluk Doldurma
B: Verilen Bir Konu ve Cümlelerle En Az 35 Kelimeden Oluşan Bir Mektup Yazma=(15 puan)
Burada verilen bir konunun cümleleri ile 35-40 kelimeden az olmamak üzere bir mektup-e mail yazabilmektir. Ayrıca verilen bir randevu veya bir rezervasyonu en doğru şekilde yanıtlayıp boşlukları doldurmaktır. (10 puan)

  1. Bölüm: Konuşma: (25 Puan) Burada kendinizi tanıtıyorsunuz. Nereden geldiğinizi, nereli olduğunuzu, adınız, soyadınız, vs. gibi kendi öğretmenlerimizin hazırlayıp sizlere özel olarak eğitecekleri tanıtım ile siz (15) puanı kesinlikle alacaksınız. Ayrıca, verilen nesnelerden cümlelerle soru ve cevaplar vermekte kendi öğretmenlerimizce sınavda sorulan her nesnenin ve kartın aynısı Dil Dünyası Yabancı Diller Okulunda mevcuttur. Dil Dünyası Yabancı Diller Okulu sınavın başvuru işlemleri konusunda size doğru bilgileri sunarak danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aile Birleşimi Sınavı hakkında detaylı bilgi almak ve sınava hazırlanmak için sizleri kurumumuza bekliyoruz.

İhsaniye Mahallesi Cem Sultan Caddesi Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu Karşısı A plaza B blok Kat 2 
Dil Dünyası Yabancı Diller Okulu 
0332 321 0056

Paylaş.

Yorum Yaz